Ученици наше школе од првог до осмог разреда су од 3. до 5. јуна 2026. године били на екскурзији.
Релација и места које су посетили: Јошаничка Бања – Чачак – Овчар Бања –  манастир Благовештење – Ужице – Кадињача – Бајина Башта – језеро Перућац – река Врело – манастир Рача – Музеј ћирилице – Дрвенград – Шарганска осмица – Мокра гора – село Кремна – Златибор – Ариље – Јошаничка Бања. 
Најјачи утисак на ђаке оставила је вожња Шарганском ослицом и посета етно-селу Мећавник. 
На разноликим дестинацијама имали су прилику да се упознају са природним и културно-историјским знаменитостима наше домовине.
Осим што је имало едукативни карактер, путовање је допринело развоју социјалних вештина и самосталности ученика кроз дружење и забаву.